phone phone email

Zadzwoń pod nr 512 380 349 lub napisz wiadomość

  Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami

  Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami

  Pośrednik nieruchomości pomaga klientom zrealizować marzenia o własnym domu lub mieszkaniu. To my staramy się wybrać najlepsze oferty i przedstawić je potencjalnym kupującym, by ci mogli podjąć trafną decyzję o zakupie. Na co dzień pracujemy z ludźmi, którzy chcą nabyć lub sprzedać nieruchomość i angażujemy się w każdą transakcję. 30 marca przypada nasze święto – Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. W historii tego dnia nie zabrakło również polskiego akcentu.

  Pierwsza transakcja na rynku nieruchomości z pośrednikiem

  Data 30 marca jako Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami nie jest wybrana przypadkowo. Dokładnie 30 marca 1867 roku podpisano umowę kupna-sprzedaży nieruchomości gruntowej o powierzchni bagatela 1,6 mln km2. Rząd USA kupił tę ziemię od Rosji za 7,2 mln dolarów. Negocjatorem, a właściwie pośrednikiem ze strony amerykańskiej, który ustalał warunki tej zadziwiającej umowy był Polak – generał Włodzimierz Bonawentura Krzyżanowski.

   

  Rosja za czasów panowania cara Aleksandra II chciała pozbyć się kolonii na Alasce, która sprawiała coraz więcej problemów i nie przynosiła spodziewanych dochodów. Do poprowadzenia rozmów w imieniu cara wyznaczony został baron Edward Stoeckl, zaś po drugiej stronie postawiono sekretarza stanu prezydenta USA – Williama Sewarda, który delegował do tego zadania wspominanego polskiego generała – Włodzimierza Krzyżanowskiego. W roli tłumacza z angielskiego na rosyjski wystąpił inny Polak – Henryk Korwin-Kałussowski. Wynegocjowana przez stronę amerykańską cena 7,2 mln dolarów za Alaskę była tak naprawdę bardzo niska, ale Rosjanie wyrazili na nią zgodę.

  Pasja i zawód w jednym

  Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami jest okazją, by przybliżyć wszystkim klientom specyfikę naszej pracy. Nasz zawód wymaga posiadania aktualnej wiedzy na temat obowiązujących przepisów, orientowania się w najnowszych narzędziach promocji i marketingu nieruchomości. Ważne jest również podchodzenie z dużą empatią do obsługi każdego klienta, by móc jak najlepiej zrozumieć jego oczekiwania i pragnienia w związku z zakupem lub sprzedażą nieruchomości.

  W dniu naszego święta życzymy i sobie i Państwu tylko udanych transakcji, wysokiej jakości usług pośrednictwa i nawiązywania z nami pozytywnych relacji w zakresie obrotu nieruchomościami. Satysfakcja naszych klientów i ich zadowolenie po sfinalizowaniu kupna bądź sprzedaży to nasz największy sukces i najlepszy prezent, jaki możemy otrzymać na Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami.